, , ,

dotazník pankáče artu

sobota, prosince 30, 2017

Milí přátelé,

nejspíš víte, že občas podnikám nějaké věci ve výtvarném umění – ano, to ta věc s obrazy, o které si skoro každý myslí, že jí nerozumí. Já si ale naopak myslím, že je třeba do toho mluvit a to za všech okolností, koneckonců, umění je tu pro nás. A tak by mi teď ohromně pomohlo, kdybyste k tomu řekli své právě vy. Vlastně napsali. Víte, člověk mnohem radši dělá věci, které mají smysl. Ideálně, pokud tím kromě sebe může prospět i druhému, zkrátka zkusit udělat svět o chlup lepším. Nejspíš to znáte sami. A vezměme si teď třeba to umění. Byly o něm napsány spousty tlustých chytrých knih, vycházejí magazíny, katalogy k výstavám, odborné články. No, já nepochybuji o tom, že je tam k přečtení nesmírné množství obohacujících informací. Ovšem tady vidím právě tu komplikaci – ve spojení sousloví „nesmírné množství informací“ a slova „obohacující“.  Informací je všude kolem nás už totiž tolik, že se v nich pozvolna ztrácíme. Nestíháme je vyhodnocovat a začínáme bloudit mezi všemi těmi znaky, které se slévají dohromady a nám jejich významy protékají mezi prsty. Ovšem slova i výtvarné umění opravdu jsou obohacující. A k tomu, abychom to mohli pocítit anebo k tomu cokoliv říct, nemusíme mít přece doktorát z dějin umění. 

Protože uměním se zabývám tak, aby bylo pro vás (Art – u – are), chtěla bych moc vědět, co vy na to. Co vás na výtvarném umění zajímá nebo dokonce štve? A když už si o něm někde něco přečtete, nepozorujete u sebe ten zmiňovaný pocit úplné ztracenosti v záplavě informací? Jestli vás umění naopak vůbec nezajímá, existuje něco, co by mohlo přispět tomu, abyste na něj aspoň trochu změnili názor? 

Tak jak s koncem roku možná trochu bilancujeme a zároveň se připravujeme na ten příští, já vím, že ve svých aktivitách nikdy nebudu používat ebooky nebo jiné podobné trendy techniky. Jsem pankáč artu. Pořád. 

Zajímá mě ale, kdo jste, co si myslíte, co cítíte. Jestli pro vás kultura něco znamená nebo mi na celý výtvarný umění házíte bobek. Obojí je v pořádku. Tak jestli jste kámoši :-) hoďte mi váš názor tady do dotazníku, prosím. Je to krátký a snad i jasný.  • 6 otázek - některý zaškrtávací, některý otevřený a povinný jsou jen 3.
  • žádný sociologický a demografický věci kolem - žádná statistická onanie se totiž konat nebude. 
  • žádný "zabere vám to max. 10 minut" - prostě vám to zabere tolik, kolik tomu sami dáte.
  • je to anonymní

Jestli jste se rozhodli říct mi v dotazníku svůj názor na výtvarné umění, moc si toho vážím. Pokusím se vzít si z toho pro své aktivity do příštího roku maximum. 

Tak teď by to asi chtělo nějaký to blahoželání, když je ten konec roku, že? 


Tedy nám přeji, abychom každý další den dovedli žít, jako by měl být náš poslední, abychom uměli být vděční za to co je a nenaříkali pro to, co není, abychom dokázali převzít zodpovědnost za vlastní život a jednat tak, aby to, co není mohlo být. Přeji nám, abychom hodně milovali, hlavně sami sebe, hodně se smáli, protože je to zdravé, chodili rovně, protože to dobře vypadá, dost sportovali, protože to vhání růžovou barvu do tváří a vzpomněli si kým jsme a kam doopravdy jdeme. 

Jo a taky cvičím jógu, takže NAMASTÉ, Miláčkové!


best nine 2017 photo
Best nine 2017 Instagram

You Might Also Like

0 komentářů